WARSZTATY

Jesienne OnkoWarsztaty

z kardiologiem i dietetykiem

– oto nasz sposób na brzydką pogodę!

Data: 27-29 październik 2017 r. (3-dniowe, piątek-niedziela)

Miejsce: Pensjonat pod Wierzbami, woj. mazowieckie, powiat sochaczewski, 96-520 Iłów, Łady 7 – odległość od Warszawy 80 km, od Płocka 40 km, od Sochaczewa 25 km, od Łodzi 100 km. 

Cena całkowita: 350 zł wraz z noclegiem i wyżywieniem – ta cena to naprawdę TYLKO 350 zł!! Dlaczego tak uważamy? Zerknij  na plan warsztatów – wszystko stanie się jasne. Tak „napakowanego” planu dnia i tylu atrakcji w tak krótkim czasie i za taką cenę nie znajdziecie NIGDZIE indziej! To naprawdę okazja! Kto był ten potwierdzi 🙂

Plan warsztatów i szczegóły: http://zdrowiepodwierzbami.pl/nasza_oferta/onkowarsztaty/

Kontakt: tel. kom. 735 048 954 lub stacjonarny 24 277 40 71, biuro@zdrowiepodwierzbami.pl

O warsztatach: 

Myślisz czasem o sobie? Nie? A więc teraz to jest ten czas… Oderwij się od obowiązków, leczenia, świata… Naładuj pozytywnie, zadbaj o siebie. To jest Twój czas! Bo Ty jesteś najważniejsza…

Nasze październikowe OnkoWarsztaty przeznaczone są zarówno dla osób chorych onkologicznie – w trakcie i po chorobie, ale też dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę, jak poprzez dietę i zdrowy tryb życia zminimalizować ryzyko choroby nowotworowej. Przede wszystkim jednak to czas wspaniałej atmosfery spędzonej w kameralnym gronie, z dala od zgiełku miasta. 

Co będziemy robić?
Na spotkaniu z kardiologiem dowiesz się, jak chemioterapia i radioterapia oddziałuje na mięsień serca. O możliwych, aktualnych i odległych konsekwencjach. Co powinno niepokoić, a co jest całkowicie normalne i odwracalne. Na co, podczas leczenia, zwracać uwagę i jak zadbać o serce, by po zakończeniu leczenia cieszyć się nową jakością życia. 
Z dietetykiem spotkasz się aż trzy razy! Na początek dokonamy pomiarów, dzięki którym wyliczymy skład masy ciała, a następnie na tej podstawie sformułujemy zalecenia. Zaprosimy Cię także na wykład na temat postępowania dietetycznego w trakcie chemioterapii, z uwzględnieniem wszelkich niedogodności z nią związanych. Opowiemy o diecie w okresie okołooperacyjnym oraz o tym, jakie zmiany należy wprowadzić do codziennego menu, aby zminimalizować ryzyko zachowania. A dzięki pogadance „Zdrowo gotuję!”, zakończonej zaskakującą degustacją, pokażemy Ci jak bezboleśnie zmienić stare, utarte nawyki żywieniowe. 
Pokażemy jak prawidłowo chodzić z kijkami i zrobimy wspólny trening nordic walking, a także opowiemy o roli aktywności fizycznej w profilaktyce antynowotworowej. Potańczymy i poćwiczymy podczas zajęć zumby, poprowadzonych przez osobę doświadczoną onkologicznie. Zawitamy też w pobliskiej stadninie koni, gdzie czekać Cię będzie niespodzianka. A w sobotni wieczór zaprosimy Cię na koncert muzyczny przy lampce czerwonego wina. Zaprosimy także na pogadankę „Zawsze piękna nawet w chorobie” o tym, jak zadbać o swoje ciało w trakcie leczenia. A podczas spotkania 
Jestem eko! opowiemy jak domowym sposobem zrobić zdrowe kosmetyki i środki czystości. Czy to nie brzmi fantastycznie?

Zapewniany, że wiedza, którą chcemy Ci przekazać, podana będzie w łatwy i przystępny sposób. Nie musisz być lekarzem, aby zrozumieć, co dzieje się z Twoim ciałem. 
Wiemy, o czym mówimy, bo rak nie ominął także niektórych z nas!
Ponadto, w cenie warsztatów otrzymasz: 2 noclegi (w pokojach 1- i 2-osobowych z łazienkami), 5 posiłków dziennie (3 główne i 2 przekąski), kącik ziołowo-herbaciany, opiekę lekarską i pielęgniarską, pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy. 

W Pensjonacie można bezpłatnie wypożyczyć kijki do nordic walking.
W trakcie pobytu będzie możliwość odpłatnego wykonania badania Echo serca w bardzo preferencyjnej cenie.

 

2

Serdecznie zapraszam na

 

MIKAJKOWE ONKOWARSZTATY

Z DIETETYKIEM I KARDIOLOGIEM

ORAZ WIELKIM MALOWANIEM PIERNIKÓW

w dniach 9-11 grudnia 2016 r.

Lubisz to!! 🙂

Myślisz czasem o sobie? Nie? A więc teraz to jest ten czas… Oderwij się od przedświątecznego zamieszania, naładuj pozytywnie, zadbaj o siebie. To jest Twój czas!

Nasze mikołajkowe warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób chorych onkologicznie – w trakcie i po chorobie, ale też dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę, jak poprzez dietę i zdrowy tryb życia zminimalizować ryzyko choroby nowotworowej. Przede wszystkim jednak to czas wspaniałej przedświątecznej atmosfery spędzonej w kameralnym gronie, z dala od zgiełku miasta. Sprawimy, że przekraczając próg naszego Pensjonatu poczujesz się jak dziecko chcące skraść z choinki cukierek, pozostawiając na niej dla niepoznaki papierek.

Warsztaty odbywają się w Pensjonacie pod Wierzbami, który położony jest w sercu Mazowsza – w odległości 80-85 km od Warszawy, 25 km od Sochaczewa, 40 km od Płocka. 

 Co będziemy robić?

Na jeden wieczór przeniesiemy Cię do kolorowego i fantastycznego świata pierników. Wymalujemy i udekorujemy najpiękniej jak umiemy każde, nawet najmniejsze ciasteczko, a potem każdy – jedno z nich – wystawi do konkursu z nagrodami.

Na spotkaniu z kardiologiem dowiesz się, jak chemioterapia i radioterapia oddziałuje na mięsień serca. Co powinno niepokoić, a co jest całkowicie normalne i odwracalne. Na co, podczas leczenia, zwracać uwagę i jak zadbać o serce, by po zakończeniu leczenia cieszyć się nową jakością życia.

Z dietetykiem spotkasz się aż trzy razy! Na początek dokonamy pomiarów, dzięki którym wyliczymy skład masy ciała, a następnie na tej podstawie sformułujemy zalecenia. Zaprosimy Cię także na wykład na temat postępowania dietetycznego w trakcie chemioterapii, z uwzględnieniem wszelkich niedogodności z nią związanych. Opowiemy o diecie w okresie okołooperacyjnym oraz  o tym, jakie zmiany należy wprowadzić do codziennego menu, aby zminimalizować ryzyko zachorowania lub nawrotu choroby. A dzięki pogadance „Zdrowo gotuję!”, zakończonej zaskakującą degustacją, pokażemy Ci jak bezboleśnie zmienić stare, utarte nawyki żywieniowe.

Pokażemy jak prawidłowo chodzić z kijkami i zrobimy wspólny trening nordic walking, a także opowiemy o roli aktywności fizycznej w profilaktyce antynowotworowej. Potańczymy i poćwiczymy podczas zajęć zumby, poprowadzonych przez osobę doświadczoną onkologicznie. Zawitamy też w pobliskiej stadninie koni, gdzie czekać Cię będzie niespodzianka. A w sobotni wieczór zaprosimy Cię na koncert muzyczny przy lampce czerwonego wina.

„Zawsze piękna nawet w chorobie” – pogadanka o tym, jak zadbać o swoje ciało w trakcie leczenia.

I najważniejsze! Ho ho ho… Swą wizytę w Pensjonacie zapowiedział Święty Mikołaj. Czy to nie brzmi fantastycznie?

Zapewniany, że wiedza, którą chcemy Ci przekazać, podana będzie w łatwy i przystępny sposób. Nie musisz być lekarzem, aby zrozumieć, co dzieje się z Twoim ciałem.

Wiemy, o czym mówimy, bo rak nie ominął także niektórych z nas!

Ponadto, w cenie warsztatów otrzymasz: 2 noclegi (w pokojach 1- i 2-osobowych z łazienkami), 5 posiłków dziennie (3 główne i 2 przekąski), kącik ziołowo-herbaciany, opiekę lekarską i pielęgniarską, pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy. Część umalowanych pierników możesz zabrać do domu, a drugą część chcemy przekazać dzieciom, przebywającym w szpitalu na oddziale onkologicznym przy ul. Litewskiej. Jeśli chcesz, możesz uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu. Szczegóły ustalimy na miejscu.

W Pensjonacie można bezpłatnie wypożyczyć kijki do nordic walking.

W trakcie pobytu będzie możliwość odpłatnego wykonania badania Echo serca w bardzo preferencyjnej cenie.

Cena całkowita za warsztaty: 250 zł/osobę.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Piątek 9.12.2016:

zameldowanie i powitanie Gości

19.00 kolacja, omówienie programu warsztatów, wieczór integracyjny

Sobota 10.12.2016:

08.00 – 9.00 spotkanie z dietetykiem (pomiary masy i składu ciała, ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy)

09.00 – 10.00  śniadanie

10.00 – 12.00 wykład dietetyka

12.00 – 12.30 przerwa na kawę/herbatę/przekąskę

12.30 – 13.30 instruktaż + trening nordic walking

13.30 – 14.00 odpoczynek, przygotowanie do obiadu

14.00 – 15.00 obiad

15.00 – 16.30 wykład lekarza kardiologa nt. kardiotoksycznego działania leków cytostatycznych i radioterapii na mięsień sercowy

16.30 – 17.00 odpoczynek, przygotowanie do kolejnych zajęć

17.00 – 17.45 „Zawsze piękna nawet w chorobie” – pogadanka jak zadbać o siebie o trakcie leczenia

17.45 – 18.30 zumba fitness

18.30 – 19.00 odpoczynek

19.00 – 19.30 kolacja

19.00 – 20.30 wieczór muzyczny przy lampce czerwonego wina

Niedziela 11.12.2016:

08.00 śniadanie

09.00 – 10.00 trening nordic walking

10.00 – 10.30 odpoczynek + przekąska

10.30 – 12.30 Zdrowo gotuję! – zasady, degustacja

12.30 – 14.00 wizyta w stadninie koni z niespodzianką

14.00 – 14.30 obiad

14.30 – 18.30 malowanie pierników + konkurs z nagrodami na najładniejszy piernik

18.30 – 19.00 czas wolny

19.00 – kolacja połączona z  podsumowaniem warsztatów, wręczenie certyfikatów oraz paczuszka od Świętego Mikołaja ho ho ho…

19.30  pożegnanie Gości

Rekomendujemy zabranie ze sobą fartuszka ochronnego, ewentualnie ulubionych pędzelków do malowania oraz kijków do nordic walking.

Nie zapomnij o zabraniu obuwia sportowego, dresu i stroju gimnastycznego, a także czapki, rękawiczek, szalika.

Dojazd własny.

Aby dokonać rezerwacji:

1) wejdź na stronę:  http://zdrowiepodwierzbami.pl/index.php/jak-zarezerwowac/

i wypełnij formularz lub

2) napisz na adres: rezerwacja@zdrowiepodwierzbami.pl lub zdrowiepodwierzbami@wp.pl

3) zadzwoń pod numer: 24 277 40 71 lub 735 048 954.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia rezerwacji proszę dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł na nasze konto bankowe:

DEUTSCHE BANK 81 1910 1048 2754 2930 6716 0001

z podaniem imienia, nazwiska oraz terminu rezerwacji.

 Pozostałą kwotę uiszczamy najpóźniej gotówką w dniu przyjazdu do Pensjonatu pod Wierzbami.  Zaliczka, przy ewentualnej rezygnacji, nie jest zwracana.

_________________________________________

_________________________________________________________________________________________

WEEKENDOWE WARSZTATY

ODCHUDZANA I ODŻYWIANIA

z dietetykiem, dietocoachem, lekarzem kardiologiem, trenerem i kosmetologiem

Program warsztatów został opracowany w taki sposób, aby przygotować uczestników do świadomej zmiany stylu życia poprzez odpowiednie żywienie i ruch, co ma kluczowe znaczenie w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Chcemy tym samym zaopatrzyć uczestników w niezbędną wiedzę oraz praktyczne rady i wskazówki jak pozbyć się nadwagi i zadbać o kondycję.

Warsztaty odbywają się w Pensjonacie pod Wierzbami, który położony jest w sercu Mazowsza – w odległości 80 km od Warszawy, 25 km od Sochaczewa, 40 km od Płocka. 

KLIK – więcej szczegółów 

Obejmuje on:

 • 2 (lub 3) noclegi w pokojach 1- i 2-osobowych
 • 5 zbilansowanych niskokalorycznych posiłków dziennie (3 główne + 2 przekąski)
 • profesjonalna analiza składu ciała
 • analiza aktualnych wyników badań krwi
 • warsztaty z diet coachem i life coachem – trenerem pracy z ciałem metodą Living Dance Form nt. budowania odpowiedniego poziomu motywacji podczas rożnych etapów odchudzania, świadomego korzystania z zasobów wewnętrznych i zewnętrznych, utrwalania zmian wprowadzanych w życie, poszukiwania klucza do sukcesu i zmierzenia się z wyzwaniami jakie stoją na drodze do osiągnięcia oczekiwanej sylwetki, poprawy samopoczucia, wzrostu pewności siebie i samoakceptacji
 • wykłady dietetyka na temat zasad prawidłowego żywienia i zmiany stylu życia; łatwe sposoby uzyskania pożądanej masy ciała; jak uniknąć jo-jo; co jeść, a czego unikać; fakty i mity nt. odchudzania; omówienie diety; podstawowe błędy żywieniowe – jak je znaleźć i skorygować; rodzaje otyłości i wynikające z nich niebezpieczeństwa
 • wykłady lekarza kariologa na temat profilaktyki chorób krążenia: otyłość jako czynnik ryzyka, powikłania wynikające z otyłości, wpływ zmniejszenia masy ciała na zdrowie, zespół metaboliczny – prewencja i metody leczenia
 • spotkanie z trenerem/instruktorem: rola aktywności fizycznej w procesie odchudzania; kiedy i jak ćwiczyć, by się nie zniechęcić; aktywności i ćwiczenia pomocne w redukcji masy ciała; nordic walking jako bezpieczna i zalecana forma aktywności, fakty i mity nt. aktywności fizycznej w procesie odchudzania
 • instruktaż prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking
 • zdrowe gotowanie – zasady, pokaz oraz degustacja
 • zabiegi rehabilitacyjne: jonoforeza, ćwiczenia w systemie UGUL, pole magnetyczne, ciepłe i zimne okłady żelowe, leczenie światłem – lampa Bioptron
 • przejazd bryczką po okolicy, wycieczka do Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego z możliwością zakupu lokalnych produktów
 • wizyta lekarska kardiologiczna wraz z wykonaniem badania Echo Serca*
 • spotkanie z kosmetologiem: jak zadbać o cerę i skórę, gdy nasze ciało chudnie*
 • kącik herbaciany
 • wieczór niespodzianek
 • wręczenie certyfikatów potwierdzających udział

Każdy z uczestników otrzymuje pakiet materiałów obejmujący szczegółowy plan warsztatów,  a na zakończenie wytyczne dotyczące żywienia, spersonalizowany jadłospis do stosowania w domu po zakończeniu warsztatów oraz zalecenia lekarza kardiologa.

*tylko dla uczestników warsztatów czterodniowych

Terminy i cennik warsztatów odchudzania i odżywiania

Cena warsztatów 3-dniowych – 499 zł, 4-dniowych – 599 zł.

Terminy:

10-13.11.2016 (4 dni)

25-27.11.2016

9-11.12.2016 edycja specjalna: „Jak przeżyć święta i pozostać FIT?” 

13-15.01.2017

27-29.01.2017

10-12.02.2017

24-26.02.2017

10-12.03.2017

24-26.03.2017

07-09.04.2017

Rezerwacji można dokonać drogą e-mailową pisząc na adres:  

rezerwacja@zdrowiepodwierzbami.pl lub zdrowiepodwierzbami@wp.pl

albo dzwoniąc na numer komórkowy:  735-048-954 lub stacjonarny: (24) 277-40-71.

ZAPRASZAM DO GALERII

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *